СКАРГА НА ДІЇ ДЕРЖАВНОГО ВИКОНАВЦЯ
(в порядку ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження»)
____________ р. мені стало відомо, що державним виконавцем ____________ ВДВС ВМУЮ ____________ З.З. ____________ р. була винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. Вказана постанова була винесена при примусовому виконанні виконавчого листа № ____________ виданого ____________ р. ____________ місцевим судом про стягнення з ____________ Проні Прокопівни на користь ____________ Є. Є. боргу ____________ грн.
Вважаю, що при здійсненні виконавчих дій державним виконавцем були грубо порушені мої права як боржника, які гарантовані ст. 7 Закону України «Про виконавче провадження». Це підтверджується наступним:
__________ р. я звернулась у ____________ ВДВС ВМУЮ з клопотанням про зупинення виконання рішення ____________ місцевого суду на виконання якого був виданий виконавчий лист № ________. Клопотання було заявлено у зв’язку з тим, що я знаходжусь у тривалому службовому відрядженні. Вказана обставина перешкоджає мені користуватись правами, які закріплені у Законі України «Про виконавче провадження». Зокрема, знайомитись з матеріалами виконавчого провадження, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, давати пояснення, висловлювати свої міркування щодо питань, які виникають у виконавчому провадженні. В статті 35 Закону України «Про виконавче провадження» вказується, що державний виконавець має право зупинити виконавче провадження у випадку перебування боржника у тривалому службовому відрядженні. Однак, державний виконавець відмовив в задоволенні клопотання посилаючись на те, що не були надані документи, які підтверджують знаходження у службовому відрядженні. Державний виконавець зазначив, що зупинення виконавчого провадження може настати тільки тоді, коли боржник особисто зобов’язаний вчинити певні дії в інтересах стягувача або утриматись від їх вчинення. Такі дії не відповідають нормам чинного законодавства, оскільки в клопотанні було цілком чітко і зрозуміло зазначено з яких підстав документи, які підтверджують знаходження у службовому відрядженні не можуть бути надані, а також коли вони будуть надані.
Слід також зазначити, що державний виконавець також не роз’яснив мені як стороні виконавчого провадження права та обов’язки. Такі дії є порушенням ст. 5 та ст. 7 Закону України «Про виконавче провадження» відповідно до яких державний виконавець зобов’язаний роз’яснювати сторонам їх права і обов’язки.
Державним виконавцем також була порушена ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження» відповідно до якої він, починаючи виконувати рішення, повинен пересвідчитись чи отримана боржником копія постанови про відкриття виконавчого провадження. Такі дії не були здійснені.
Згідно ст. 27 та ст. 55 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов’язаний надіслати боржнику копію постанови про накладення арешту не пізніше наступного після її винесення дня. Постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження була винесена __________ р., а направлена боржнику тільки __________ р., тобто, через десять днів після її винесення. Таким чином, державним виконавцем були порушені ст. 27 та ст. 55 Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов’язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян та юридичних осіб. В ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» зазначено, що державний виконавець зобов’язаний неупереджено здійснювати заходи примусового виконання рішень.
Однак, з зазначеного вбачається, що держаний виконавець систематично допускає у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів боржника.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 5, ст. 7, ст. 8, ст. 27, ст. 35, ст. 55, ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження»
ПРОШУ:
1. Скасувати постанову від __________ р. про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.
2. Зобов’язати державного виконавця вирішити питання про відстрочку виконання рішення відповідно до норм чинного законодавства.
|