ПОЗОВНА ЗАЯВА
про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження та зобов’язання вчинити певні дії
___________ року ____________ районний суд м. _________ прийняв постанову у справі № _________ (суддя _________________________) за позовом ___________________________ до УПФУ в ___________ районі м. _________ про зобов’язання вчинити певні дії, відповідно до якої зобов’язав УПФУ в ___________ районі м. _________ здійснити перерахунок пенсії по інвалідності ________________________ відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 02 січня ______ року по 01 липня ______ року, з урахуванням сплачених сум та провести відповідні виплати.
На підставі зазначеної постанови, ________ р., мною представником стягувача - __________________, було подано заяву про відкриття виконавчого провадження до підрозділу примусового виконання рішень головного управління юстиції у ___________________ області, до якої було додано оригінал Постанови ________________ районного суду по даній справі та копію довіреності представника.
У поданій заяві були вказані П.І.Б. стягувача, його місцезнаходження.
18 жовтня _______ року державний виконавець зазначеної виконавчої служби __________________ виніс постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документа, ВП № _____________), на тій підставі, що поданий виконавчий документ не відповідає вимогам ст. 18 ЗУ «Про виконавче провадження», а саме: у виконавчому документі не зазначено місцезнаходження стягувача та боржника (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Дана постанова була відправлена __________ р., про що свідчить відмітка на конверті. Отримана була позивачем __________ р.
Вважаю зазначену постанову незаконною з наступних підставах.
У відповідності з ч. 1, ст. 6 Закону України «Про виконавче провадження» Державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.
Пункт 3. ч.1 ст. 26 ЗУ «Про виконавче провадження» зазначає, що державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі, якщо рішення, не набрало законної (юридичної) сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання. Постанова суду № _________ від __________ р. підлягає до негайного виконання, про що й зазначено в резолютивній частині самої постанови.
Частина 4 ст. 30 ЗУ «Про виконавче провадження» вказує про те, що у разі якщо рішення підлягає негайному виконанню, державний виконавець відкриває виконавче провадження не пізніше наступного робочого дня після надходження документів, зазначених у статті 17 цього Закону, і невідкладно розпочинає його примусове виконання. Пунктом 2, ч. 2, ст. 17 цього закону встановлено, що виконавчим документом за рішеннями, що підлягають примусовому виконанню державною виконавчою службою, є ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом.
Виконавчим документом у моїй справі передбачено зобов’язати Управління пенсійного фонду України в ________________ районі м. ______________, здійснити перерахунок пенсії по інвалідності відповідно до ст.ст. 50, 54, 67, Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із 22 січня _______ року по 21 липня _______ року з урахуванням сплачених сум та провести відповідні виплати.
Державний виконавець _________________ приймаючи рішення про відмову у відкритті виконавчого провадження не прийняв до уваги, що мною у заяві про відкриття виконавчого провадження вказані всі відомості та дані, яких достатньо для відкриття виконавчого провадження та виконання постанови суду по справі № _________ від _________ року, вимог ЗУ «Про виконавче провадження» щодо негайного виконання судових рішень які підлягають негайному виконанню, а також норм КАС України.
На підставі викладеного й у відповідності з ст. ст. 19, 181 КАС України, ст. 26 ЗУ «Про виконавче провадження», прошу:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду;
2. Визнати дії головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень головного управління юстиції у ___________________ області ___________________, які виявилися у винесенні постанови від __________ р. про відмову у відкритті виконавчого провадження – неправомірними.
3. Постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження головного державного виконавця ____________________ від ___________ р. – скасувати;
4. Зобов’язати головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень головного управління юстиції у _________________ області _______________ відкрити виконавче провадження по постанові ________________________районного суду м. _________ від __________ р. у справі за № _________ і виконати дану Постанову суду.
Додатки:
1. Дві копії постанови суду від ____________ р.;
2. Дві копії заяви про відкриття виконавчого провадження;
3. Дві копії постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження;
4. Дві копії конверту з зазначенням дати відправлення заявникові оскаржуваної постанови;
5. Дві копії довіреності представника позивача;
6. Копія позовної заяви для відповідача.
|