Mercedes C230 (1450 грн)
www.caddy.com.ua

 
Погода в Киеве
Погода в Киеве
 
Голосование и опросы
Нравится ли вам дизайн нашего сайта
 
 
Типовые документы, Документ: Заява про перевірку Постанови Арбітражного Суду м. Києва в порядку нагляду

Заява про перевірку Постанови Арбітражного Суду м. Києва в порядку нагляду

раздел Заяви, клопотання / Заявления, ходатайства
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 539     Обсудить на форуме
Страна: Украина

Заява про перевірку Постанови Арбітражного Суду м. Києва в порядку нагляду Заявление о проверке Постановления Арбитражного суда г. Киева в порядке надзора
Скачать Заява про перевірку Постанови Арбітражного Суду м. Києва в порядку нагляду бесплатно

 

 

ДО_________________________________ СУДУ

__________________________________________

 

ПОЗИВАЧ:

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

 

ВІДПОВІДАЧ:

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

 

 

 

 

 

ЗАЯВА

про перевірку постанови арбітражного суду м. Києва в порядку нагляду

 

            19 травня 1999 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 840 “Про внесення доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.97р. № 65”. Даною Постановою було встановлено, що на період з 1 липня по 31 грудня 1999 р. до митного збору за митне оформлення товарів, які імпортуються на митну територію України, додатково включається збір у розмірі 2% від митної вартості товарів із спрямуванням одержаних коштів до Державного бюджету України. Слід зазначити, що даний збір був новим видом збору по відношенню до раніше існуючих та визначених Верховною Радою України для здійснення митної справи.

            Рішенням Вищого Арбітражного суду № 1/63 зазначена Постанова була скасована, як така, що суперечить чинному законодавству України.

 

            Позивач звернувся до Арбітражного суду м. Києва з позовом до Київської регіональної митниці про повернення безпідставно стягнутої суми 2 % додаткового збору у розмірі 43646 грн.
14.02.2000 р. суд своїм рішенням № ______ (суддя ________________________) позов задовольнив, враховуючи те, що, дійсно, Постанова Кабінету Міністрів України № 840 була прийнята з грубими порушеннями чинного законодавства та на момент розгляду справи була недійсною.
Під час розгляду справи Рішення Вищого арбітражного суду № 1/63 знаходилось на перевірці в порядку нагляду в Судовій колегії по перегляду рішень, ухвал, постанов Вищого арбітражного суду України. Про цей факт було відомо як сторонам по справі, так і суду і зазначалося відповідачем у відзиві на позовну заяву.


            Постановою Судової колегії по перегляду рішень, ухвал, постанов Вищого арбітражного суду України від 28.02.2000 р. № 04-1/1-5/39 рішення ВАСУ від 14.09.1999 р. у справі № 1/63 скасовано, у задоволенні позову щодо визнання недійсною Постанови КМУ від 19.05.1999 р. № 840 відмовлено.
Враховуючи позицію ВАСУ, прокуратура м. Києва направила до Арбітражного суду м. Києва подання, в якому вважає, що обставини які викладені в Постанові ВАСУ від 28.02.2000 р. є нововиявленими, через що рішення Арбітражного суду м. Києва від 14.02.2000 р. підлягає скасуванню.
            Виходячи з цього, суд, переглянувши справу за нововиявленими обставинами, рішенням № 8/119 від 21.06.2000 р. скасував попереднє рішення Арбітражного суду м. Києва від 14.02.2000 р.
Вважаємо, що при перегляді рішення № 8/119 від 14.02.2000 р. за нововиявленими обставинами судом було грубо порушено норми Арбітражного процесуального кодексу України, а саме:
а) ст. 112 АПК України передбачено, що арбітражний суд може переглянути прийняте ним рішення за нововиявленими обставинами, лише в тому випадку, якщо ці обставини мають суттєве значення для справи та не були і не могли бути відомі сторонам та суду під час розгляду справи.
Це також вбачається із роз"яснення Вищого Арбітражного Суду України "Про деякі питання практики перегляду рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами" № 02-5/310 в редакції від 18.11.97р., де в п.1 чітко акцентується увага на тому факті, що нововиявлені "…обставини, на підставі яких здійснюється перегляд рішення, не були і не могли бути відомі заявникові при вирішенні спору". При розгляді справи в Арбітражному Суді м. Києва суду та сторонам по справі було відомо про те, що рішення ВАСУ №1/63 знаходиться в наглядовій інстанції, та за результатами перевірки вказаного рішення може бути ухвалена Постанова про його скасувати (що і відбулося). Враховуючи цей факт, скасування рішення ВАСУ № 1/63 не може бути визнано нововиявленою обставиною.
            Крім того, що у суду не було законних підстав для перегляду справи за нововиявленими обставинами, суд при перегляді не врахував рекомендації Вищого арбітражного суду України, зазначені ним в роз’ясненні № 02-5/310 в редакції від 18.11.1997 р., а саме:

            а) у відповідності з пунктом 4.2. Роз’яснення перегляд рішення за нововиявленими обставинами не означає обов’язкового скасування рішення. Результат перегляду повинен випливати з оцінки доказів зібраних у справі.

            Аналізуючи ті нормативні акти, які були пред’явлені під час розгляду справи, суд чітко та з точним дотриманням законодавства прийняв рішення № 8/119 від 14.02.2000 р., яким зобов’язав Київську регіональну митницю повернути безпідставно стягнуту суму 2 % додаткового збору у розмірі 471454,79 грн.

            Незважаючи на скасування рішення ВАСУ № 1/63 від 14.09.1999 р. вважаємо, що постанова КМУ № 840 від 19.05.1999 р. не відповідає вимогам чинного законодавства і на підставі даної Постанови справляння додаткового збору у розмірі 2 % від митної вартості імпортованих в Україну товарів не можливе з наступних причин:

            а) до повноважень Кабінету Міністрів України у галузі митної справи, передбачених, зокрема ст.ст.8, 76, 77 Митного Кодексу України, віднесено встановлення лише розмірів митних зборів і плати за митні процедури, а не самих зборів (такі повноваження належать виключно до компетенції Верховної Ради);

            б) на момент прийняття Постанови КМУ №840 від 19.05.99р. ні Законами України, ні Митним Кодексом України, ні Єдиним митним тарифом зазначений додатковий збір не передбачався; тобто в названій Постанові не йдеться про зміну розміру раніше існуючого збору, а про встановлення нового.
Переконливо просимо Вас звернути увагу на той факт, що при подачі заяви про перевірку рішення в порядку нагляду в Арбітражний Суд м. Києва нами зазначалось, що судом були порушені норми матеріального та процесуального законодавства. Однак при розгляді заяви про перевірку рішення в порядку нагляду суд недосконало дослідив матеріали справи та застосовував тільки ті норми, які були потрібні для прийняття рішення на користь Київської регіональної митниці.
Зокрема:
            а) в мотивованій частині Постанови Арбітражного Суду м. Києва про перевірку рішення в порядку нагляду №04-1/11-4-8/119 суд зазначає, що згідно з п.1.3. Роз’яснення Вищого Арбітражного Суду України "Про деякі питання практики перегляду рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами" №02-5/310 в редакції від 18.11.97р. підставою для перегляду рішення за нововиявленими обставинами може бути скасування рішення чи вироку суду, покладених в основу рішення, та не застосовує п.1. даного Роз’яснення, в якому чітко визначено, що такі нововиявлені обставини не були і не могли бути відомі заявникові при вирішення спору;

            б) вказує, що до повноважень КМУ належить забезпечення здійснення митної політики України, але межі цих повноважень не досліджує (встановлення лише розмірів митних зборів, а не самих зборів).

            Враховуючи викладене та на підставі ст.ст. 95, 102, 106, 108 Арбітражного процесуального Кодексу України просимо Вищий Арбітражний Суд України:

  1. Ухвалити Постанову , якою скасувати Постанову Арбітражного Суду м. Києва про перевірку рішення в порядку нагляду № _____________ від _____________ р.
  2. Залишити в силі рішення Арбітражного Суду м. Києва № _________ від _____________ р.Додаток:

            1. Рішення Вищого арбітражного суду № 1/63 від 14.09.1999 р.

            2. Рішення Арбітражного суду м. Києва № 8/119 від 14.02.2000 р.

            3. Постанова Судової колегії ВАСУ № 04-1/1-5/39 від 28.02.2000 р.

            4. Рішення Арбітражного суду м. Києва № 8/119 від 21.06.2000 р.

            5. Копія відзиву на позовну заяву.

            6. Копія Постанови №04-1/11-4-8/119 від 27.11.2000р.

            7. Платіжне доручення про сплату держмита.

            8. Доказ відправки заяви відповідачу.


 

_____________ року                                                 ____________________


Теги документа: заява суд перевірка постанова нагляд

Скачать Заява про перевірку Постанови Арбітражного Суду м. Києва в порядку нагляду
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 539     Обсудить на форуме
Если у вас есть уникальный документ, которого возможно нет в нашей базе, поделитесь им с другими пользователями нашего ресурса.
Давайте вместе сделаем данный раздел полезнее и качественнее. Нам нужна ваша помощь!

Добавить типовой (шаблонный) документ
Ваше имя
Email
Файл
Комментарий
Мы обязательно удалим всю конфиденциальную и личную информацию из документа, но надежнее будет, если вы это сделаете сами.

 
Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Пробки на Яндекс.Картах
Статистические данные
 
Объявления
спасибо

молодцы, есть много хороших документов
хочу сказать спасибо
Светлана Александровна

Добавить объявление
 
 
Последние новости
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття рідним та близьким заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова у зв’язку з його загибеллю
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
"Ну, надо снять меня уже с экранов, я сам себе уже надоел" В. Путин,...
Петро Порошенко зустрівся з Гілларі Клінтон
Президент у Нью-Йорку зустрівся з представниками єврейських організацій США 
20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)
Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб - Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ
Питання забезпечення дотримання громадянських і політичних прав обговорено під час «круглого столу» за ініціативи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету у закордонних справах
Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
Зараз правильний час і місце для інвестування – Президент запросив американський бізнес в Україну
Голова Парламенту України Андрій Парубій: Верховна Рада планує ухвалити звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії
Голова Парламенту України Андрій Парубій запропонував головам комітетів скласти план розгляду їхніх блоків питань на нараді у наступний четвер
Уже цього четверга у Парламенті може бути призначено сім нових голів комітетів – Андрій Парубій
Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія (відео)
Все новости >>>