ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ГОЛОВНОГО ДИСПЕТЧЕРА ПОРТУ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Дана посадова інструкція визначає функціональні обов'язки, права та відповідальність Головного диспетчера порту.
1.2. Головний диспетчер призначається на посаду і звільняється з посади у встановленому порядку наказом директора по підприємству.
1.3. Головний диспетчер підпорядковується безпосередньо директору з експлуатації.
1.4. На посаду Головного диспетчера призначається особа, яка має вищу технічну освіту і стаж роботи на посадах _______ не менше 3-х років.
Примітка. По цьому пункту можливі різні варіанти з урахуванням виробничої діяльності підприємства по вимогам, що пред'являються до освіти, яке повинен мати призначається на посаду Головного диспетчера, і його стажу роботи.
1.5. Головний диспетчер керується у своїй діяльності чинним законодавством України, нормативними документами, що регламентують роботу судів підприємства на акваторії ______________ порту, наказами, положеннями та інструкціями, обов'язковими для виконання за займаною посадою, цією посадовою інструкцією.
1.6. В період тимчасової відсутності Головного диспетчера його обов'язки покладаються на _____________.
2. ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ'ЯЗКИ
2.1. Організація роботи диспетчерської служби підприємства з оптимального планування добової роботи суден. Контроль за розстановкою суден за видами робіт з урахуванням найбільш ефективного і раціонального їх використання для забезпечення виконання планів робіт і задоволення поданих заявок.
2.2. Забезпечення своєчасного доведення диспетчерською службою підприємства завдань до виконавців і обробки первинної документації (буксирних квитанцій, нарядів-завдань і т.п.).
2.3. Організація і проведення контролю за роботою караванної і ліхтерних командами, береговими матросами.
2.4. Планування та організація роботи пасажирських суден, коригування їх роботи при зміні пасажиропотоку та погодних умов.
2.5. Забезпечення контролю за станом рятувального обладнання та пасажирських причалів у порту, місті, заміському пляжі "______", селищі "_________" і прийняття необхідних заходів щодо усунення виявлених недоліків в їх стані.
2.6. Організація контролю руху суден при транспортній роботі, виконання ними заходів щодо запобігання забруднення моря нафтопродуктами, сміттям.
2.7. Забезпечення та контроль за проведенням робіт щодо своєчасної підготовки трюмів і танкерів судів для прийому і видачі сухих і наливних вантажів. Узгодження цих робіт диспетчерською службою з диспетчерами порту, нафторайону і лабораторією нафторайону.
2.8. Організація роботи по готовності спеціалізованих судів з прийому ПММ із залізничних цистерн з причалів порту.
Проведення заходів щодо забезпечення справного стану причалів, водораздаточних колонок, санітарного і протипожежного режиму на причалах підприємства.
2.9. Регулярна участь в диспетчерських нарадах підприємства з доповіддю про виконання планів робіт за добу і планованих роботах.
2.10. Забезпечення функціонування системи управління охороною праці в межах своїх обов'язків.
2.11. Організація, проведення та контроль роботи зі змінними диспетчерами з питань охорони праці, дотримання правил з безпеки і т.п.
2.12. Контроль за станом трудової і виконавської дисципліни працівників диспетчерської служби, дотримання ними правил внутрішнього трудового розпорядку.
3. ПРАВА
Головний диспетчер має право:
3.1. Давати доручення, завдання по колу питань, що входять в його функціональні обов'язки.
3.2. Контролювати роботу змінних диспетчерів, своєчасне виконання окремих доручень і завдань.
3.3. Запитувати й одержувати необхідні матеріали і документи, що відносяться до питань діяльності диспетчерської служби.
3.4. Вступати у взаємини з підрозділами сторонніх установ і організацій для вирішення оперативних питань виробничої діяльності, що входить у компетенцію диспетчерської служби.
3.5. Представляти інтереси підприємства в сторонніх організаціях з питань, що належать до виробничої діяльності диспетчерської служби.
4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Головний диспетчер несе відповідальність за:
4.1. Незабезпечення виконання покладених на диспетчерську службу завдань з виробничої діяльності.
4.2. Недостовірну інформацію про стан виконання планів робіт судів.
4.3. Невиконання наказів, розпоряджень і доручень керівництва, розпоряджень директора з експлуатації.
4.4. Неприйняття заходів по припиненню виявлених порушень, які створюють загрозу безпеці суден та екіпажів.
4.5. Незабезпечення дотримання трудової і виконавської дисципліни працівниками диспетчерської служби та персоналом, що перебувають у підпорядкуванні Головного диспетчера.
5. РЕЖИМ РОБОТИ
5.1. Режим роботи Головного диспетчера визначається відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства.
5.2. У зв'язку з виробничою необхідністю Головний диспетчер може виїжджати в службові відрядження (в т.ч. місцевого значення).
5.3. Для вирішення оперативних питань по забезпеченню виробничої діяльності Головному диспетчеру може виділятися службовий автотранспорт.
|