ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ НАЧАЛЬНИКА (КЕРІВНИКА) СЕКРЕТНОГО ВІДДІЛУ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Дана посадова інструкція визначає функціональні обов'язки, права і відповідальність начальника (керівника) секретного відділу, (частини, бюро, групи) цеху сектора та інших виробничих структур організації (далі - "Працівник") в _________ (далі - "Організація").
1.2. Працівник призначається на посаду і звільняється з посади в установленому чинним трудовим законодавством порядку наказом Керівника Організації.
1.3. Працівник підпорядковується безпосередньо __________________ Організації.
1.4. На посаду Працівника призначається особа, що має вищу професійну (технічну) освіту та стаж роботи в секретних органах або на інженерно-технічних посадах не менше 3 років.
1.5. Працівник повинен знати:
- Постанови, розпорядження, накази та інші керівні, методичні та нормативні документи з організації заходів щодо забезпечення секретності проведених закритих робіт, по секретному діловодству та охороні комерційної таємниці;
- Інструкції і положення щодо забезпечення захисту інформації при автоматизованій обробці на електронно-обчислювальній техніці;
- Схеми документообігу, порядок складання номенклатури справ, описів справ постійного і тимчасового зберігання, встановленої звітності;
- Строк і порядок здачі документів в архів;
- Структуру Організації;
- Основи організації праці, виробництва і управління, основи трудового законодавства;
- Правила з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
1.6. В період тимчасової відсутності Працівника його обов'язки покладаються на ______________________.
1.7. У підпорядкуванні Працівника знаходяться: _______________________________.
2. ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ'ЯЗКИ
Працівник:
2.1. Забезпечує збереження державної таємниці та дотримання режиму секретності при проведенні робіт і веденні секретного діловодства.
2.2. Несе персональну відповідальність за виконання секретного відділу (частиною, бюро, групою) цеху, сектору та інших виробничих структур Організації покладених на нього завдань і функцій.
2.3. Розробляє інструкції, накази на підставі вказівок вищих органів.
2.4. Організовує облік, зберігання, розмноження і розсилання секретної документації, забезпечуючи її збереження та дотримання режиму секретності.
2.5. Організовує роботу щодо попередження витоку секретних відомостей.
2.6. Бере участь у розробці режимного забезпечення автоматизованих систем управління та обробки інформації на електронно-обчислювальній техніці.
2.7. Контролює ефективність систем програмно-математичної захисту інформації при обробці її на електронно-обчислювальній техніці.
2.8. Веде облік і зберігання машинних носіїв секретної інформації.
2.9. Організовує та контролює облік обізнаності працівників Організації про відомості, що становлять державну таємницю.
2.10. Забезпечує дотримання режиму секретності при проведенні нарад, конференцій, навчальних занять з секретним питань.
2.11. Проводить заходи щодо запобігання включення в документи зайвих секретних відомостей, скорочення кількості видаваних секретних документів.
2.12. Організовує звірки наявності документів та бере участь у їх проведенні.
2.13. Організовує роботу експертної комісії з відбору документів для архівного зберігання та знищення, перевіряє відібрану і підготовлену для знищення документацію та бере участь у її знищенні.
2.14. Бере участь у роботі по збереженню комерційної таємниці, у проведенні аналізу з метою вдосконалення секретного діловодства та закриття каналів витоку секретних відомостей.
2.15. Організовує інструктаж виконавців, веде облік порушень режиму секретності, здійснює контроль над дотриманням правил поводження з секретними документами на робочих місцях виконавців, бере участь у проведенні службових розслідувань.
2.16. Бере участь у роботі з підбору кадрів, їх розстановки, підвищення кваліфікації.
2.17. Складає річні плани роботи, плани заходів щодо вирішення окремих питань забезпечення збереження державної таємниці.
2.18. Керує працівниками відділу (частини, бюро, групи), контролює виконання ними вимог режиму секретності, збереження державної та комерційної таємниці, правил внутрішнього трудового розпорядку.
3. ПРАВА
3.1. Працівник має право:
- На надання йому роботи, обумовленої трудовим договором;
- На надання йому робочого місця, відповідного державним нормативним вимогам охорони праці і умовам, передбаченим колективним договором;
- На надання йому повної і достовірної інформації про умови праці та вимоги охорони праці на робочому місці;
- На професійну підготовку, перепідготовку та підвищення своєї кваліфікації в порядку, установленому Трудовим кодексом, іншими федеральними законами;
- На отримання матеріалів і документів, що відносяться до своєї діяльності, ознайомлення з проектами рішень керівництва Організації, що стосуються його діяльності;
- На взаємодію з іншими підрозділами Роботодавця для вирішення оперативних питань своєї професійної діяльності;
- Представляти на розгляд свого безпосереднього керівника пропозиції з питань своєї діяльності.
3.2. Працівник має право вимагати від Роботодавця сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків.
4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Працівник несе відповідальність за:
4.1. Невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків, передбачених цією посадовою інструкцією, - у відповідності з чинним трудовим законодавством.
4.2. Порушення правил техніки безпеки та інструкції з охорони праці.
4.3. Неприйняття заходів по припиненню виявлених порушень правил техніки безпеки, протипожежних та інших правил, що створюють загрозу діяльності Організації та її працівникам.
4.4. Правопорушення, скоєні в період здійснення своєї діяльності, відповідно до чинного цивільним, адміністративним і кримінальним законодавством.
4.5. Завдання матеріальної шкоди - в відповідності з чинним законодавством.
5. УМОВИ РОБОТИ
5.1. Режим роботи Працівника визначається відповідно до Правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленими в Організації.
5.2. У зв'язку з виробничою необхідністю Працівник зобов'язаний виїжджати в службові відрядження (в т.ч. місцевого значення).
|