Nissan Note (1700 грн)
www.caddy.com.ua

 
Погода в Киеве
Погода в Киеве
 
Голосование и опросы
Нравится ли вам дизайн нашего сайта
 
 
Типовые документы, Документ: Посадова інструкція слюсаря аварійно-відбудовних робіт ремонтної групи з обслуговування мереж водопостачання та каналізації

Посадова інструкція слюсаря аварійно-відбудовних робіт ремонтної групи з обслуговування мереж водопостачання та каналізації

раздел Посадові інструкції / Должностные инструкции
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 5 (2)     Загружен: 1156     Обсудить на форуме
Страна: Украина
Связанные документы:

Посадова інструкція слюсаря аварійно-відбудовних робіт ремонтної групи з обслуговування мереж водопостачання та каналізації Должностная инструкция слесаря аварийно восстановительных работ ремонтной группы по обслуживанию сетей водоснабжения и канализации
Скачать Посадова інструкція слюсаря аварійно-відбудовних робіт ремонтної групи з обслуговування мереж водопостачання та каналізації бесплатно

 

 

______________________________________

(назва установи, організації)

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

 

_______________________________________

                               (уповноважена особа)

 

_______________________________________

                                          (ПІБ, підпис)

 

_________________ року

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ СЛЮСАРЯ АВАРІЙНО-ВІДБУДОВНИХ РОБІТ РЕМОНТНОЇ ГРУПИ З ОБСЛУГОВУВАННЯ МЕРЕЖ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА КАНАЛІЗАЦІЇ

 

 

1. ПІДПОРЯДКОВАНІСТЬ

1.1. Слюсар аварійно-відбудовних робіт (з обслуговування виробничої каналізації технологічних цехів) ремонтної групи з обслуговування мереж водопостачання та каналізації ділянки (далі по тексту слюсар) підпорядковується безпосередньо майстру з ремонту устаткування, а адміністративно - начальникові дільниці.

1.2. При виконанні робіт в технологічних цехах підприємства слюсар виконує вказівки начальника зміни технологічного цеху з питань охорони праці та промислової безпеки при виконанні роботи, зазначеної в наряд-допуск.

1.3. Слюсар відноситься до категорії робітників.

 

2. ОБ'ЄКТ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2.1. Водопровідні мережі та камери перемикання на території та поза територією підприємства.

2.2. Хімзабруднена, слабомінералізована, зливова і фекальна каналізації з колодязями на території та поза територією підприємства.

2.3. Обладнання та запірна арматура насосних С-5, С-6, С-7, С-8, С-7/2, С-8/2, С-55, С-23, С-58 і градирень.

2.4. Устаткування відділення Е-3.

2.5. Хлораторні установки насосних С-6, С-7, С-8, С-7/2.

2.6. Устаткування зірву, С-11а / 2, С-11б / 2, насосних С-3, насосної другого підйому, шламової насосної, С-48а, С-69, С-47.

2.7. Технологічні трубопроводи, комунікації та арматура цеху водопостачання.

2.8. Пересувні аварійні насоси з бензиновими і електричними двигунами.

2.9. Пересувна повітряно-компресорна станція ЗІФ-55в.

2.10. Колісний трактор з навісним обладнанням обслуговує слюсар, який має посвідчення на право керування даного транспортного засобу.

 

3. ПЕРЕЛІК ІНСТРУКЦІЙ, ЗНАННЯ ЯКИХ ОБОВ'ЯЗКОВО

3.1. РС-Д-6 Посадова інструкція слюсаря 4, 5 розряду аварійно-відновлювальних робіт (з обслуговування виробничої каналізації технологічних цехів) ремонтної групи з обслуговування мереж водопостачання та каналізації ділянки № 3 по міжремонтного обслуговування технологічного обладнання і комунікацій (УМОТО і К) ремонтної служби.

3.2. РС-ІОТ-1 Інструкція з охорони праці для слюсаря-ремонтника ділянки по міжремонтного обслуговування технологічного обладнання і комунікацій ремонтної служби.

3.3. ІОТ-1 Інструкція з охорони праці для працівників підприємства.

3.4. ПБ-1 Інструкція про заходи пожежної безпеки на підприємства.

3.5. ІОТ-ГБ-1 Інструкція з охорони праці при організації та проведенні газонебезпечних робіт на підприємства.

3.6. ІОТ-ПБ-2 Інструкція з охорони праці при проведенні вогневих робіт на підприємства.

3.7. ІОТ-2 Інструкція з охорони праці при проведенні ремонтних, будівельних і монтажних робіт на підприємства.

3.8. ІОТ-4 Інструкція з охорони праці під час експлуатації електрообладнання технологічним персоналом.

3.9. ІОТ-6 Інструкція з охорони праці при експлуатації мереж водопостачання та каналізації.

3.10. ТБ-8 Інструкція з експлуатації обладнання, що працює під тиском.

3.11. Т-12 Інструкція з технічної експлуатації будівель і споруд підприємства.

3.12. ІОТ-22 Інструкція з охорони праці при виконанні робіт на висоті.

3.13. Інструкція з організації безпечного руху транспортних засобів і пішоходів на території підприємств і організацій МНХП.

3.14. Інструкція при роботі з метанолом на підприємствах і в організаціях МНХП.

3.15. ІОТ-3 Інструкція з охорони праці при обробці металів різанням, куванням і холодної штампуванням на металообробному і ковальсько-пресовому обладнанні.

3.16. Т-20 Інструкція по присвоєнню групи з електробезпеки неелектротехнічний та електротехнологічних персоналу.

3.17. ТБ-14 Інструкція по експлуатації трубопроводів пари, гарячої води, парового конденсату і опалення цехів підприємства.

3.18. ІОТ-17 Інструкція з охорони праці при експлуатації та ремонті вентиляційних систем.

3.19. ТБ-11 Інструкція з експлуатації та ремонту технологічних трубопроводів.

3.20. Система управління охороною праці в підприємства.

3.21. № 1 Інструкція «Про дії працівників у разі виявлення підозрілого об'єкта або слідів проникнення».

3.22. № 2 Інструкція «Про дії працівників у разі отримання телефонного повідомлення, що містить загрозу терористичним актом в адресу підприємства в робочий час».

3.23. Правила внутрішньооб'єктного і пропускного режимів на підприємстві.

3.24. Правила внутрішнього трудового розпорядку.

3.25. ІОТ-7 Інструкція з охорони праці при виконанні земляних робіт на підприємстві.

3.26. Т-15 Інструкція по безпечному виробництву робіт вантажопідіймальними механізмами для стропальників та осіб, які користуються вантажопідйомними машинами, керованими з підлоги.

3.27. ІОТ-16 Інструкція з безпечної експлуатації парильних приміщень у підприємства.

3.28. ІОТ-30 Інструкція з охорони праці при експлуатації та обслуговуванні внутрішньозаводського транспорту підприємства.

 

4. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ

4.1. Слюсар повинен мати документ про профільну освіту або пройти навчання даної професії груповим методом за затвердженою програмою.

4.2. Слюсар аварійно-відбудовних робіт 4 розряду.

4.2.1. Завдання та обов'язки. Виконання робіт по ремонту водопровідних мереж, конопатці різними замінниками розтруби труб діаметром понад 300 до 900 мм. Установка і заміна фасонних частин і арматури на діючих трубопроводах. Визначення характеру пошкоджень на мережах. Вимикання окремих ділянок трубопроводів, спорожнення і наповнення їх з установкою воздушек для впуску й випуску повітря. Промивання трубопроводів. Регулювання роботи засувок на трубопроводах. Врізка під тиском у трубопроводах. Виробництво прочищення каналізаційної мережі і колекторів гідравлічним способом. Усунення засмічень гнучким валом, розмивом струменем води і методом зворотного гідравлічного тиску за допомогою пересувних автонасосів. Виконує підготовку троса і лебідки вантажопідйомністю до 1 т, металевих куль і циліндрів заданої питомої ваги. Ремонт каналізаційної мережі під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Виконує профілактичний ремонт обладнання і механізмів, що застосовуються при очищенні.

4.2.2. Повинен знати: схему водопостачання дільниці; правила читання складних креслень і ескізів; складання з натури схем, ескізів та деталювання; способи забивання розтрубів вручну і з застосуванням пневматичного інструменту; пристрій апарату для врізування під тиском; правила і способи відключення замірних трубопроводів і їх відігрівання; схему розташування каналізаційної мережі району, в якому проводяться роботи; технологію прочищення каналізаційної мережі і колекторів гідравлічним способом і видалення засмічень гнучким валом; основне обладнання і механізми, що застосовуються при ремонті і очищенні каналізаційних трубопроводів і споруд; правила виконання земляних робіт.

4.3. Слюсар аварійно-відбудовних робіт 5 розряду.

4.3.1. Завдання та обов'язки. Виконання робіт по ремонту водопровідних мереж, конопатці різними замінниками розтруби труб діаметром понад 900 мм. Приєднання під тиском труб усіх діаметрів з підготовкою і шабровкой великих поверхонь седелок до діючих трубопроводах. Виробництво аварійного ремонту або набивання сальникових компенсаторів на трубопроводах під напором без вимикання мережі. Закриває і відкриває великі засувки на водоводах автопріводом, пневмоприводом і електроприводом. Установка, регулювання і ремонт механічних приводів. Прочищення каналізаційної мережі, каналів і колекторів перерізів на глибині понад 12 м гідравлічним способом. Виконує підготовку троса і лебідок вантажопідйомністю до 2 т. Видалення засмічень в каналізаційній мережі і колекторах за допомогою різних штанг з кульовими і йоржевими якорями. Виробництво ремонту діючої каналізаційної мережі з використанням засобів водозниження і пересувних кранів.

4.3.2. Повинен знати: будову та принцип роботи апаратури для врізування під тиском; режим роботи мережі дільниці; пристрій сальникових компенсаторів на трубопроводах різних діаметрів; способи промивання трубопроводів; будову та принцип роботи механічних, гідравлічних і електричних приводів, що застосовуються при відкриванні та закриванні великих засувок; способи усунення несправностей у застосовуваних приводах; схему розташування всієї каналізаційної мережі, аварійних випусків; технологію прочищення каналізаційної мережі, колекторів і каналів гідравлічним методом; способи ліквідації засмічень; методи встановлення ліквідації загазованості, правила виконання земляних робіт у мокрих грунтах, строки проведення ремонту механізмів і обладнання.

4.4. До роботи слюсарем допускаються особи, які досягли 18-річного віку, які не мають медичних протипоказань по виконуваній роботі, пройшли інструктаж, теоретичне і практичне навчання, стажування та склали іспит на допуск до самостійної роботи, що мають допуск до керування ГПМ і відповідне посвідчення, пройшли навчання та атестацію з другої групи електробезпеки, і мають відповідне посвідчення.

 

5. ОБОВ'ЯЗКИ

Слюсар зобов'язаний:

5.1. дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку на підприємства, правила внутрішньооб'єктного та пропускного режиму на підприємстві, Трудовий кодекс;

5.2. знати і виконувати вимоги інструкцій, перелічених у розділі 3 цієї інструкції;

5.3. знати будову, призначення, принцип роботи обслуговуваного і ремонтується;

5.4. знати і дотримуватися при роботі технічні умови на ремонт, складання, монтаж і випробування обладнання;

5.5. виконувати розбирання, ремонт, дефектацію, складання і випробування складних і особливо складних вузлів, механізмів, агрегатів і машин;

5.6. виробляти здачу ремонтованого обладнання після ремонту майстру з ремонту устаткування;

5.7. при наявності другої спеціальності «стропальник» та відповідного посвідчення на право виконання робіт, самостійно виконувати такелажні роботи із застосуванням підйомно-транспортних механізмів і спеціальних пристроїв;

5.8. виготовляти пристосування і оснащення для ремонту і монтажу обладнання;

5.9. знати систему допусків і посадок, класи точності та шорсткості поверхні, призначення та застосування інструментів і пристосувань, основні положення планово-запобіжного ремонту устаткування;

5.10. уміти користуватися нормативно-технічною документацією, самостійно виконувати ескізи деталей;

5.11. знати технологію металів і основи слюсарної справи;

5.12. здійснювати слюсарну обробку деталей і вузлів відповідно до вимог креслення;

5.13. точно і в установлений строк виконувати розпорядження майстри по ремонту устаткування і адміністрації ділянки, що стосуються основної діяльності;

5.14. якісно і в поставлений термін виконувати доручену роботу.

5.15. вживати заходів щодо попередження втрат робочого часу, витрати енергоносіїв, матеріалів, нераціонального використання запчастин;

5.16. знати небезпеки виконуваних робіт і шкідливість застосовуваних речовин на робочому місці;

5.17. приступати до ремонтних робіт тільки після повного оформлення наряду-допуску або відповідних дозволів та отриманні інструктажу;

5.18. при виконанні робіт на непостійному робочому місці, незнайомій роботи, підготувати робоче місце і необхідні ЗІЗ з урахуванням вказівок інструкцій з охорони праці та отриманого цільового інструктажу;

5.19. утримувати в чистоті робоче місце та обладнання, підтримувати порядок на закріпленій території ділянки;

5.20. перед початком роботи перевірити на своєму робочому місці:

- Справність обладнання, приладів, засобів захисту, блокувальних і сигнальних пристроїв;

- Справність і наявність інструмента, огороджень, засобів пожежогасіння, запобіжних пристроїв і пристосувань, захисного заземлення;

- Отримати інструктаж безпосередньо на робочому місці;

- Перевірити на місці виконання підготовчих заходів, зазначених у наряд-допуску; про розкриті при перевірці недоліки доповісти майстрові по ремонту обладнання;

5.21. при клепки, рубанні, карбуванні металевих листів ударним інструментом, різанні металів шлифмашиной і в інших випадках, коли можливе попадання сторонніх предметів в очі, використовувати захисні окуляри або щиток;

5.22. при використанні елекро-і пневмоінструменту керуватися відповідною інструкцією з охорони праці та вимог з охорони праці заводу-виробника даного інструменту.

При роботі електроінструментом мати другу групу з електробезпеки та відповідне посвідчення;

5.23. знати будову, принцип роботи та правильно застосовувати засоби індивідуального та колективного захисту;

5.24. за завданням адміністрації ділянки виконувати роботи по виготовленню запчастин, зборці вузлів устаткування, нарізці різьби, зачищення деталей від задирок і зварювання та інших робіт, виходячи з виробничої програми дільниці;

5.25. знати способи і самостійно виконувати статичну балансування деталей і вузлів ремонтується;

5.26. працювати у виданому спецодязі, з використанням необхідних ЗІЗ (згідно наряд-допуску, цільовий інструктаж), застосовувати пристосування й огородження для безпечного проведення робіт;

5.27. вживати заходів щодо усунення несправностей у роботі обслуговуваного устаткування;

5.28. в обов'язковому порядку проходити медичні огляди і флюорографічні обстеження (згідно з наказами по підприємства);

5.29. не рідше одного разу на три роки проходити навчання на виробничо-технічних курсах з наступним складанням іспитів комісії;

5.30. спостерігати за діями колег по роботі, вказувати на допускаються ними при виконанні робіт порушення правил охорони праці, пожежної і газової безпеки, виробничої санітарії, роз'яснювати можливі наслідки цих порушень;

5.31. при спільній роботі з електрозварником користуватися захисними окулярами зі спеціальними стеклами;

5.32. при спільній роботі з Газорізальник (Медников):

- Користуватися захисними окулярами або щитком;

- Не підходити з джерелами вогню до ацетиленових газогенераторів і газових балонів;

- При поводженні з кисневими балонами, щоб уникнути вибуху виключити застосування промасленого спецодягу, рукавиць, інструменту;

- Не піддавати балони ударам, поштовхам;

5.33. доповідати майстру відділення або адміністрації ділянки:

- Про виявлені несправності верстатів, устаткування, електричних запобіжних і блокувальних пристроїв;

- Про кожний випадок травми, отруєння, опіки, отримані особисто або іншими працюючими, а також про інцидент або виникненні аварійної ситуації;

- Про осіб, що допускають порушення вимог охорони праці та промислової безпеки, промсанітарії, правил внутрішнього трудового розпорядку, правила внутрішньооб'єктного та пропускного режиму на підприємства;

5.34. бути активним в наданні допомоги постраждалим, ліквідації аварії, пожежі та іншого події;

5.35. знати правила першої меддопомоги і вміти її надавати;

5.36. знати розташування, пристрій і вміти користуватися засобами пожежогасіння і газозахисту;

5.37. знати номери телефонів екстреного виклику:

- ПЧ - 01;

- ГО ІП - 02;

- Здоровпункт - 03;

- ВГРЗ - 04;

- Диспетчер підприємства - 05;

5.38. дбайливо ставиться до майна та обладнання ділянки і підприємства.

 

6. ПРАВА

Слюсар має право:

6.1. самостійно вести розбирання, дефектацію, зборку устаткування з подальшим доповіддю безпосередньо майстру відділення;

6.2. негайно припинити роботу в аварійних випадках, якщо подальше продовження роботи створює небезпеку обслуговуючому та ремонтному персоналу або загрозу збереження устаткування;

6.3. вимагати від майстра відділення усунення помічених несправностей устаткування;

6.4. вимагати від адміністрації ділянки:

- Створення умов праці, що відповідають вимогам охорони праці;

- Забезпечення спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту відповідно до вимог охорони праці та відповідають характеру виконуваної роботи згідно затвердженим нормам;

- Забезпечення необхідними для виконання робіт справним інструментом та матеріалами;

6.5. систематично підвищувати свій кваліфікаційний рівень;

6.6. брати участь у раціоналізації і своєчасно впроваджувати прийняті раціоналізаторські пропозиції;

6.7. вносити свої пропозиції щодо підвищення якості виконуваної роботи, поліпшення умов праці.

 

7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Слюсар несе відповідальність за:

- Якість і своєчасність виконання покладених на нього цією посадовою інструкцією обов'язків відповідно до чинного законодавства;

- Правильність і повноту використання, наданих йому прав;

- Правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством;

- Заподіяння матеріальної шкоди в межах, визначених чинним трудовим і цивільним законодавством;

- Дотримання виробничої, трудової і виконавської дисципліни;

- Дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, правил і норм охорони праці, промислової, пожежної і газової безпеки, локальних нормативних документів, що поширюються на його діяльність.

 

 

ПОГОДЖЕНО:

 

Керівник структурного підрозділу:

 

 

_________________

(підпис)

 

______________________

(ПІБ)

 

___________________ р.

Начальник
юридичного відділу:

 

 

_________________

(підпис)

 

______________________

(ПІБ)

 

___________________ р.

З інструкцією ознайомлений:

 

 

_________________

(підпис)

 

______________________

(ПІБ)

 

___________________ р.


Теги документа: ремонт обслуживание обслуговування должностная инструкция інструкція посадовий мережа аварія слесарь

Скачать Посадова інструкція слюсаря аварійно-відбудовних робіт ремонтної групи з обслуговування мереж водопостачання та каналізації
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 5 (2)     Загружен: 1156     Обсудить на форуме
Если у вас есть уникальный документ, которого возможно нет в нашей базе, поделитесь им с другими пользователями нашего ресурса.
Давайте вместе сделаем данный раздел полезнее и качественнее. Нам нужна ваша помощь!

Добавить типовой (шаблонный) документ
Ваше имя
Email
Файл
Комментарий
Мы обязательно удалим всю конфиденциальную и личную информацию из документа, но надежнее будет, если вы это сделаете сами.

 
Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Пробки на Яндекс.Картах
Статистические данные
 
Объявления
Типовые документы

Спасибо за базу типовых документов, уже не первый раз пользуюсь. Так держать! Буду помогать, чем могу!
599-41-66
Alex

Добавить объявление
 
 
Последние новости
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття рідним та близьким заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова у зв’язку з його загибеллю
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
"Ну, надо снять меня уже с экранов, я сам себе уже надоел" В. Путин,...
Петро Порошенко зустрівся з Гілларі Клінтон
Президент у Нью-Йорку зустрівся з представниками єврейських організацій США 
20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)
Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб - Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ
Питання забезпечення дотримання громадянських і політичних прав обговорено під час «круглого столу» за ініціативи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету у закордонних справах
Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
Зараз правильний час і місце для інвестування – Президент запросив американський бізнес в Україну
Голова Парламенту України Андрій Парубій: Верховна Рада планує ухвалити звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії
Голова Парламенту України Андрій Парубій запропонував головам комітетів скласти план розгляду їхніх блоків питань на нараді у наступний четвер
Уже цього четверга у Парламенті може бути призначено сім нових голів комітетів – Андрій Парубій
Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія (відео)
Все новости >>>