ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
ФАХІВЦЯ З ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ТЕХНІКИ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ:
1.1. До виконання технічного обслуговування медичної техніки допускаються фахівці не молодше 18 років, які мають відповідну фахову підготовку.
2. ОБОВ'ЯЗКИ:
2.1. Введення медичної техніки в експлуатацію. Виконання процедури проведення комплексу регламентованих нормативною та експлуатаційною документацією заходів і операцій по підготовці до експлуатації придбаної медичною установою медичної техніки, що завершується передачею медичної техніки медичному персоналу для використання за призначенням.
2.2. Забезпечує виконання комплексу робіт по розпакуванні, перевірці комплектності, розконсервації, установці, монтажу, складанню, настройці і регулюванню, здавання-приймання в експлуатацію медичної техніки.
2.3. Технічне обслуговування медичної техніки в гарантійний і післягарантійний період. Виконання комплексу регламентованих нормативною та експлуатаційною документацією заходів і операцій по підтримці і відновлення справності та працездатності медичної техніки при її використанні за призначенням, а також при зберіганні і транспортуванні.
2.4. Складання та дотримання графіків періодичності технічного обслуговування медичної техніки.
2.5. Забезпечення роботи і нормального технічного стану медичної техніки у відповідності з параметрами і характеристиками, наведеними в нормативної та експлуатаційної документації на вироби.
2.6. Перевірка відповідності значень параметрів і характеристик вироби медичної техніки вимогам нормативної та експлуатаційної документації, виявлення зношених і пошкоджених частин (деталей), перевірка дії всіх захисних пристроїв і блокувань, наявності та ведення експлуатаційної документації.
2.7. Здійснення контролю технічного стану перед використанням, що включає в себе:
зовнішній огляд робочого місця та вироби;
перевірку дотримання заходів безпеки при підготовці виробу до роботи (цілісність мережних шнурів і приладових вилок, сполучних проводів апаратів, наявність екранів, огороджень, захисних пристроїв);
перевірку заправки вироби витратними матеріалами;
перевірку готовності виробу до використання (своєчасність повірки засобів вимірювань медичного призначення, перевірка вихідних положень органів управління);
включення і перевірку працездатності виробу, його складових частин і пристроїв, органів сигналізації та блокувань.
2.8. Проводить не рідше 1 разу на 12 місяців періодичний контроль технічного стану медичної техніки, який включає в себе:
перевірку цілісності кабелів, з'єднувальних провідників, комутуючих пристроїв, магістралей;
перевірку органів управління, контролю, індикації та сигналізації на цілісність, чіткість фіксації, відсутності люфтів, спрацювання захисних пристроїв і блокувань;
контроль стану деталей, вузлів, механізмів, схильних до підвищеного зносу;
перевірку функціонування основних і допоміжних вузлів, вимірювальних, реєструючих і захисних пристроїв;
перевірку виробу на відповідність вимогам електробезпеки;
інструментальний контроль основних технічних характеристик;
інші зазначені в експлуатаційній документації операції, специфічні для конкретного типу виробів.
2.9. Ремонт медичної техніки. Виконання заходів та операцій з відновлення справності і працездатності виробів медичної техніки.
2.10. Поточний ремонт медичної техніки. Виробництво непланових ремонтів, виконуваних без часткового або повного відновлення ресурсу виробу медичної техніки шляхом заміни і (або) відновлення окремих деталей або змінних комплектуючих частин з післяремонтного контролем технічного стану виробу в обсязі, встановленому в експлуатаційній документації.
2.11. Забезпечує укладання договорів на поставку спеціалізованих комплектуючих виробів і запасних частин для медичної техніки;
2.12. Дає необхідні консультації, при необхідності, по роботі з медичною технікою.
2.13. Своєчасно проводить атестацію і перевірку випробувального обладнання та засобів вимірювань.
2.14. Веде обліково-звітну документацію з технічного обслуговування медичної техніки:
договори (контракти) про технічне обслуговування медичної техніки;
журнали технічного обслуговування медичної техніки (Додаток 1);
акти-наряди на виконання робіт з технічного обслуговування медичної техніки;
протоколи (акти) контролю технічного стану виробів медичної техніки;
графіки технічного обслуговування медичної техніки;
облікові документи на кожну одиницю засобів вимірювань, випробувального та технологічного обладнання.
2.15. Планує і здійснює заходи щодо приведення системи управління якістю у відповідність з вимогами чинних національних та міжнародних стандартів системи управління якістю;
2.16. Здійснює контроль якості виконуваних робіт з технічного обслуговування медичної техніки та несе відповідальність за якість цих робіт.
3. ВИМОГИ:
3.1. Наявність вищої або середньої технічної освіти, професійної підготовки і кваліфікації відповідно до спеціальності та посадовими обов'язками;
3.2. Наявність кваліфікаційної групи допуску до проведення небезпечних і спеціальних видів робіт для здійснення технічного обслуговування відповідних видів медичної техніки.
3.3. Повинен бути навчений правилам технічної експлуатації медичної техніки та несе відповідальність за дотримання цих правил.
3.4. Повинен пройти навчання на підприємствах-виробниках відповідних видів (найменувань) медичної техніки або в організаціях і установах, що мають право здійснювати відповідні види освітньої діяльності (навчання, професійну підготовку, підвищення кваліфікації з технічного обслуговування відповідних видів медичної техніки), з отриманням документа встановленого зразка.
3.5. Фахівці з технічного обслуговування медичної техніки повинні підвищувати свою кваліфікацію не рідше одного разу в 5 років.
4. ПОВИНЕН ЗНАТИ:
4.1. Нормативні правові акти, що регламентують діяльність у сфері обігу медичних виробів (медичної техніки);
4.2. Нормативні документи, що встановлюють загальні технічні вимоги до медичної техніки і методи її випробувань;
4.3. Метрологічні правила і норми;
4.4. Нормативні та керівні документи, що встановлюють порядок і зміст робіт з технічного обслуговування медичної техніки;
4.5. Експлуатаційну і, при необхідності, ремонтну документацію на весь перелік обслуговуваної медичної техніки;
4.6. Керівні і нормативні документи з охорони праці та техніки безпеки;
4.7. Керівництво по забезпеченню і контролю якості робіт по технічному обслуговуванню і ремонту медичної техніки;
4.8. Порядок і правила проведення контролю технічного стану медичної техніки;
4.9. Обліково-звітну документацію з технічного обслуговування медичної техніки.
|